CHCEMY UWODZIĆ

CHCEMY UWODZIĆ

– taki jest nasz cel.

Uwodzić słowem i obrazem. Myślą i czynem. A konkretnie rzecz biorąc wydawać książki, organizować kulturalne festiwale, działać edukacyjnie, pisać scenariusze oraz kręcić filmy. Ale po kolei.

Fundacja Promocji Kultury URWANY FILM wyrosła na gruncie bezczelnej pewności siebie – w pozytywnym znaczeniu tych słów – że sporo potrafimy, i że sami damy radę realizować nasze pomysły. Z kulturalnego zakręcenia i przekonania, że określenia typu „nie da się” albo „za wysokie progi” dla nas nie istnieją.

Jeden z wybitnych himalaistów na pytanie, po co wchodzi na ośmiotysięczniki odpowiedział: bo są.  My na pytanie, dlaczego zajmujemy się kulturą odpowiadamy podobnie: bo interesują nas ludzie, co robią, o czym marzą. Chcemy przez nich opowiadać o świecie, który kusi i odrzuca, fascynuje i przestrasza. A przede wszystkim budzi naszą ciekawość.

Na początku było słowo. O tym wiemy. A słowo cenimy bardzo. Dlatego wydajemy książki i sami je też piszemy. Dlatego organizujemy festiwal TRAKL-TAT i KONKURS POETYCKI IM. GEORGA TRAKLA. Dlatego co miesiąc spotykamy się podczas KRAKOWSKICH CZWARTKÓW KRYMINALNYCH, na które zapraszamy zarówno literatów, jak i inne osoby zawodowo „związane” ze zbrodnią. Dlatego organizujemy w szkołach „kibolsko-dzielnicowe” spotkania pod nazwą DZIELNIA PANY!

Piszemy też i uczymy pisać scenariusze filmowe. Na słowie nie kończymy, bo zaraz po nim jest obraz. Dlatego angażujemy się w tworzenie dokumentów oraz filmów kina offowego. Po to, by historie, które nosimy w głowie, znalazły się na ekranie. Bo tak sobie umyśliliśmy. Bo tak chcemy. Bo warto.

 

One thought on “CHCEMY UWODZIĆ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *